نوار سایدبار
آلبوم های تصاویر
( 2 )
دوستان مشترک
( 0 )
 • در حال حاضر هیچ دوست مشترکی ندارید
 • مسئولیت مدنی«آخذ بالسوم»در فقه و قانون مدنی
  پست گذاشتن در مقالات ارسالی
  13/03/2014

  دکتر سید مرتضی قاسم ‏زاده ‏و علی خسروی فارسانی  

  چکیده: أخذ بالسوم کسی است که کالایی را از مالک آن می‏گیرد تا پس از بررسی و پسندیدن با مالک معامله کند.درباره مسئولیت آخذ بالسوم در فقه و حقوق اختلاف نظرهایی وجود دارد. عده‏ای ید او را به خاطر قاعده «علی الید ما اخذت حتی تودیه» ضمانی می‏دانند

  ادامه مطلب
 • حبس زدایی؛ اصلی مترقی
  پست گذاشتن در آیین دادرسی کیفری
  22/07/2012

  حبس زدایی؛ اصلی مترقی

  طی سالهای گذشته، توجه و تمایل برای به‌کار بردن مجازات جایگزین در برخی جرایم بیش از پیش مدنظر قرار گرفته است. رویكردی كه از آن به عنوان حبس زدایی یاد می‌شود.
  حبس-زندان-جرم

  ادامه مطلب
 • وارد بازی جعل سند نشوید
  پست گذاشتن در جرم شناسی
  14/07/2012

  وارد بازی جعل سند نشوید     
  هنوز عرق سردی که چند سال پیش بر پیشانی مرد بنگاه دار نشست از لابه لای سطرهای خبر دیده می شود. او یک قربانی جعل سند بود که در ازای پرداخت ۱۵۰ میلیون تومان یک سند منگوله دار قلابی دریافت کرده بود و نمی دانست که در ازای پولی که پرداخته صاحب هیچ زمینی در کرج نشده است.  

  ادامه مطلب
 • ايا داشتن باديگارد شخصي جرم است؟
  پست گذاشتن در جرم شناسی
  10/07/2012

  بکارگیری نگهبانان زن برای استخرها و میهمانی های خصوصی،ممنوع بودن داشتن بادیگارد شخصی، ساماندهی شبگردی محلی، مجازات استفاده غیرمجاز از شوکر و افشانه اشک آور و کنترل دو هزار و ۹۴۰ نقطه از اماکن کشور توسط نگهبان محله مهمترین بخش های گفت وگوی مهر با رئیس مرکز انتظام پلیس پیشگیری است. موسسه انتظام به منظور ساماندهی شرکتهای مراقبتی و حفاظتی و ساماندهی تجهیزات دفاع شخصی در پلیس پیشگیری راه اندازی شده است. موسسه ای که امروز به عنوان مهمترین مرکز در نظم بخشی شناخته می شود. به همین منظور با سرهنگ ناصر سیفیان رئیس مرکز موسسه انتظام به گفتگو نشستیم که در ادامه می خوانید.

  ادامه مطلب
 • مبانی نظری مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون مجازات اسلامی
  پست گذاشتن در آیین دادرسی کیفری
  08/07/2012

  ارسال شده توسط : مسعود جباري

  برسي وتحقيق از: مسعود جباري ( دانشجوي كارشناسي ارشد حقوق جزا وجرم شناسي)

  بحث مسئولیت یا عدم مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی از جمله مباحث اختلافی حقوق جزای عمومی میباشد که در بین حقوقدانان موافقین و مخالفین زیادی دارد .
  با توجه به موضوع بحث ابتدا لازم است شخص حقوقی را تعریف نموده و سپس با تعریف مسئولیت کیفری ، شرایط تحقق مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی و آثار این مسئولیت را مورد بحث و بررسی قرار دهیم .

  ادامه مطلب