نوار سایدبار
آلبوم های تصاویر
( 2 )
دوستان مشترک
( 0 )
 • در حال حاضر هیچ دوست مشترکی ندارید
 • جزوه حقوق ثبت استاد تقی زاده (دانشگاه پیام نور مشهد)
  03/04/2014

  جزوه ثبت برای دانشجویان پیام نور مشهد نوشته شده در حقوق خصوصی  باسمه تعالی جزوه حقوق ثبت      استاد: مجتبی تقی زاده        دانشگاه: پیام نور مشهد این جزوه مختصر مروری است بر مباحث مهم ثبت شامل بخش اول : ثبت املاک گفتار اول: مقررات‌ ثبت‌ ملك فصل اول:آگهی ابرای مطالعه ادامه مطلب روی این لینک کلیک کنید. (این مطلب مخصوص اعضای سایت است، اگر عضو هستید ابتدا وارد سایت شوید. اگر عضو نیستید ابتدا عضو شوید) ...
 • سال نو مبارک
  20/03/2014

   

   

  سال نو مبارک

 • ابزار جالب اسرای انگلیسی برای فرار +عکس
  15/03/2014

  ابزار جالب اسرای انگلیسی برای فرار +عکس
  در سال ۱۹۳۹، به جاسوسان انگلیسی دستور داده شده بود که اگر احیاناً دستگیر شوند حتماً در صدد فرار برآیند.

  یک‌‌‌‌‌‌‌‌ روز افسر فرمانده به کلایتون ‌‌‌‌‌‌‌‌هاتون گفت: افراد ما باید به وسایلی مجهّز باشند که بتوانند از زندان‌‌‌‌‌‌‌‌های دشمن فرار کنند و تو باید این منظور را به آنان بیاموزی، آیا فکر می‌‌‌‌‌‌‌‌کنی بتوانی موفق شوی؟
   
  هاتون موفق شد، البته به کمک وسایل مخصوص خودش:
   
  جعبه سیگار او که دارای یک فرستنده و گیرنده قوی رادیویی بود و حتی یک‌‌‌‌‌‌‌‌بار منجر به دست‌‌‌‌‌‌‌‌گیری او شد. قلم خودنویسِ او که دارای تفنگی بود که سوزن گرامافون پرتاب می‌‌‌‌‌‌‌‌کرد و یک‌‌‌‌‌‌‌‌بار مردم پاریس در بین نازی‌‌‌‌‌‌‌‌ها شایع کردند که این سوزن‌‌‌‌‌‌‌‌ها زهرآلود است، درحالی‌‌‌‌‌‌‌‌که این‌‌‌‌‌‌‌‌طور نبود و وسایل مخصوص دیگری که او داشت چیزهایی بودند که نقش مهمی در فرار جاسوسان به عهده داشتند.
 • عناوین اتهامات و دعاوی خانوادگی و خواسته قابل طرح + مدارک مورد نیاز (مطالبه نفقه)
  16/02/2014

  عناوین اتهامات و دعاوی خانوادگی و خواسته قابل طرح + مدارک مورد نیاز (مطالبه نفقه)

  عناوین اتهامات و دعاوی خانوادگی و خواسته قابل طرح + مدارک مورد نیاز

  مطالبه نفقه 

  نفقه عبارت است از همه نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن از قبیل مسکن، البسه، غذا و اثاث منزل و هزینه های درمانی و بهداشتی و خادم در صورت عادت یا احتیاج به واسطه نقصان یا مرض. نفقه زن در زمرهی دیون شوهر است. تکلیف مرد به دادن نفقه موکول به تمکین زن از او است. نفقه زن بر نفقه خویشان مقدم است و در حال ورشکستگی و اعسار مرد نیز در زمره دیون ممتازه است. زن می تواند نفقه ایام گذشته و مقدار نفقه آینده خود را در صورت وجود علقه زوجیت با طرح دعوی حقوقی از دادگاه بخواهد. 

 • عناوین اتهامات و دعاوی خانوادگی و خواسته قابل طرح + مدارک مورد نیاز (مهریه)
  16/02/2014

  عناوین اتهامات و دعاوی خانوادگی و خواسته قابل طرح + مدارک مورد نیاز (مهریه)

  عناوین اتهامات و دعاوی خانوادگی و خواسته قابل طرح + مدارک مورد نیاز

  مطالبه مهریه 

  مهریه یکی از مهمترین آثار مالی عقد ازدواج است. در صورت مطالبه زن، مرد مکلف است مهریه اش را بپردازد و این حق ارتباطی به طلاق و نفقه ندارد. سکوت زوجین نسبت به مهر یا حتی توافقشان بر نکاح بدون مهریه، تعهد مرد را به تملیک مهر به نفع همسرش از بین نمی برد. زوجه می تواند به منظور مطالبه مهریه از دو طریق اقدام نماید: 1-چنانچه عقدنامه رسمی باشد مهریه از طریق دایره ی اجرای ثبت اسناد نیز قابل وصول است. 2- چنانچه سند رسمی نباشد زن باید از طریق دادگاه خانواده اقدام نماید .